Asude Ebe bu kartları, 15 günlük Arda’nın ilk banyosuna yardıma geldiğinde getirmişti. İlk başta pek itibar etmedim, “daha doğru dürüst görmüyormuş bile, birkaç ay bi işe yaramaz” dedim. Ama yine de kartları ara sıra beşiğin içine, yan yatan Arda’nın uyandığında görebileceği şekilde sıkıştırdık.

Bir kaç gün sonra bizim veledin uyanır uyanmaz ağlamadığını, derin derin kartları seyrettiğini farkettik. Meğer kartlar tam bir yenidoğan televizyonu etkisi yapıyormuş. Üzerlerindeki siyah beyaz, dairesel çizgiler bebeklerin ilk aylarında en güzel görebildikleri şeylermiş. Flu, şekilsiz bir dünyada bu resimler ufaklığa o kadar ilginç geldi ki, daha 1-2 aylıkken kendi kendine oyalanmayı öğrenmeye başladı bile.

İlerleyen aylarda Arda önce ilgisini tamamen yitirdi, sonra da kartların ısırılabilirliğini keşfedip tekrar rağbet eder oldu. Bundan sonra da hayvanlar hakkında hikayeler uydurarak kullanırız herhalde.

Özetle hem çok kullanışlılar, hem de çok iyi bebek hediyesi oluyorlar. Doğum yapan arkadaşlarıma her alışımda Asude Ebe’yi anıyorum 🙂

About The Author

Çiçeği burnunda anne, Mühendis bozması, Maymun iştahlı girişimci

2 Responses

 1. esra

  Yasemin Hanım,
  Benim de çok sevdiğim bir marka: Monozebra.
  Yenidoğan bir bebek için ideal bir hediye, ayrıca da ekonomik.

  sevgilerimle…

  Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.