Meğersem kerameti buradaymış. Hep neden şu uyku arkadaşlarını tavşan şeklinde yaparlar der dururdum. Tavşan şeklinde ama çocuk tutabilsin diye de uzun bir tavşan J Neyse tavşanın sırrını çözdük. Olay şuymuş tavşanlar gece uyumazlarmış. Çocuk ta uyurken korkmasın diye “baakkk tavşanın uyumuyor zaten artık sen mışıl mışıl uyuyabilirsin” hikayesi anlatılırmış.

Deneyimde nasıl derseniz. Bu hikaye büyük oğlum Emre’de işe yaramadı. Arkadaş 6 olmak üzere. Gece yanında sürekli birileri olsun istiyor, tavşan yetmedi haliyle.

Kerem’e gelecek olursak. Kerem beyimiz de 1,5 yaşında. Abiden alışkın evde bolca yaşından büyük oyuncaklarla oynamakta. Tavşanı görünce ne yapar ki demekten ona bi türlü uyku arkadaşı alamamıştım. Arkadaş bunun yerine beni kullanıyor. E bundan da pek şikayetçi değilim aslında. Ammaaa bir mazur atım var. O da uyku arkadaşına bir haşin davranıyor bizim Kerem. Kollarım morarmak üzere, uyurken aşırı derecede mıncıklıyoruz.

Ben doğal annelerime “nolcak benim bu halim habire mıncık habire mıncık” derken günlerden bir gün oyuncakariyorum.com un kurucu ortaklarından sevgili Esra ile bir öğlen yemeğinde buluştuk. Yanında bizim için de ufak bir hediye vardı. Pebble Organik Oyuncak Tavşan. Diğer çocuk oyuncakları gibi renk cümbüşünden değil bebek mavisi ve beyaz renklerinden el emeği bir uyku arkadaşı. Organik pamuk tan üretilmiş. Sitede organik bebek kıyafeti başlıklı bir yazımız da vardı. Eğer meraklılarındansanız okumak isterseniz buraya tıklayınız.

Neyse biz yemeğimizi yedik ve akşamı ben yeni oyuncağımızla evdeydim. Büyüğümüz Emre “yeni” kelimesini duyunca önce heyecanlandı. Sonra burun kıvırdı. Kerem beyimiz de abiden alışkın büyük çocuk oyuncakları ile oynamaya O da pek yüz vermedi. E bende bozulmadım desem yalan olur.

Biz de oyuncağımızı asıl olması gereken yerde kullanalım dedik ve geceleri Kerem’in yanı başında onu da yatırdık. Ara ara yataktan fırlatıp yine beni mıncıklamaya devam etse de çok darlandığım zaman pebble’yi tutuşturuveriyorum eline.

1 hafta 2 hafta derken Kerem beyimiz bizim pebble’ye baya bi alıştı. Şimdilerde yatağımızda mutlak oluyor ve uykudan uyandığında da pebble elinde alın bizi mızıldanmaları devam ediyor.

Meraklı annelere önerimdir.
Sertifikalı organik pamuktan üretilmiş.
Kirlenirse makinede yıkayabiliyorsunuz.
El yapımı bir ürün.
Tavşan olmasını da unutmamak gerek tabi 🙂

Sevgilerimle…

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

Leave a Reply

Your email address will not be published.