Geçen hafta Arda ile Demir’in ilk playdate’i için Nilay’lardaydık. Sohbet sırasında Nilay’ın eşi Arda için, “Bu adamı ilk gördüğümde boynunda torba içinde taşıyordun!” dedi. Haklı çünkü Arda’yı ilk gördüğünde 11 haftalıktı ve her yere sling içinde gidiyordu.

Doğumdan sonra ikinci haftadan neredeyse beşinci aya kadar tepe tepe kullandık slingimizi.
Bu kadar çok işimize yarayan bir şey hakkında bu güne kadar yazı yazmamış olmamız bizim ayıbımız 🙂
Buyrun ekibin kullandıkları slingler ve kangurular hakkındaki yorumları:

 

Gülay:
İnterneten heveslenip aldım
Sonra baktım kullanamıcam, geri iade ettim .

Yasemin:
Arda iki haftalıkken Wallaboo Sling kullanmaya başladık. İlk denememizde panik olup, ağlayıp kustu. Haliyle çok endişelendim ama daha sonra doktorumuz doğru kullanımını gösterdi ve rahat ettik. Markete gitmek yada hava almak istediğimde pusetle uğraşmamak gerçekten de çok güzeldi. Arda sling içinde hastaneye, yogaya ve hatta nikaha gitti.  Ayrıca huzursuzlandığında, uyumak istemediğinde sakinleşmesine ve rahatlamasına da yardımcı olmuştu. Paşa 7 kiloyu geçtikten sonra yeni doğum yapmış bir arkadaşıma verdim.

Meltem K.:
Bende Chicco kanguru var ve alt kattaki markete giderken kullanıyorum. Kendimi ahtapot gibi hissediyorum o zaman 🙂

Esra:
Ben de Slingo kullandım, çok keyifliydi
Bir de Baby Björn var, önüne takıyorsun. Çocuğu bel ve kalçasından astığı için, Ceren oturana kadar kullanmadım. Şimdi de sadece evde kullanabiliyorum, uzun süreli kullanımada ağır geliyor Ceren bana.

Nilay:
Biz şu anda Baby Björn kullanıyoruz. İlk altı ay kullanmadım. Sonrasında Baby Björn’ü babaya vermeye başladım. Özellikle alışveriş merkezinde babamız pek havalı hissediyor kendini, ben de rahatça işimi hallediyorum (herkese tavsiye ederim, bizimkiler baba oğul bu şekilde 45 dakika dolaşıp bana ilişmiyorlar ). Bu sling isi çok hoşuma gidiyor. Evde bile kullandığım oldu valla. Özellikle kucak delisi bir çocuğunuz varsa ve benim gibi yanınızdan ayırmak istemezseniz, evde takın işinizi öyle yapın 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.