Bugün bir konuşmada bir anne “Yiyemediğin hiç bir şeyi çocuğuma sürmem” dedi. Ne kadar da hoş ne kadar da iddialı bir cümle di mi?

Evet bir süredir benim süt beyaz miniği sıcaklardan nasıl koruyalım diye araştırıp duruyorum. Bir çok anneden tavsiyeler aldım.

Kullanılabilinecek ürünler ve yorumlar şöyle;

[quote color=”#999999″]Sebamed 50 faktör güneş koruyucu sprey krem[/quote]

Sprey kullanım olduğu için tercih ediyorum. Emre havuza kaçarken arkasından püskürtüp kremlemek mümkün. Ben memnunum. Ama araştırırken öğrendim ki güneş koruması olarak 30 ile 50 faktör arasında aman aman bir fark yok. Amma velakin faktör arttıkça kimyasallar daha çok artıyor ve bebek için çok ta önerilmiyor. Bir de 50 faktörlerde krem diğerlerine göre yoğunca. Kremi vücudun emmesi için biraz çaba sarf etmek gerek.

Yetkili eczanelerde ve marketlerde bulabilirsiniz. Fiyatı ortalama 40 TL

[quote color=”#999999″]Şapka ve kollu ultraviyole koruyuculu mayo t-shirtler[/quote]

Ben mayo kullanıyorum ve ıslaklığından sürekli karnım ağrıyor. Bu t-shirtler içinde bebeğimin de sürekli ıslak kıyafetle gezmesi pek bana göre değil açıkçası.

UV korumalı şapka Banz’da var. Ortalama 30 TL civarında bir şapka alabilirsiniz.

Yine UV koruyuculu tulum şeklinde yarım kollu ve şortlu mayo Banz’da var. O da 65 TL civarında.

[quote color=”#999999″]Trukid güneş kremi[/quote]

6 çocuklu kimyager bir anne tarafından 5 yıl boyunca yapılan çalıştırmalar ile tamamen doğal ürünler kullanılarak geliştirilmiş. Doğaya tam uyumlu Trukid ürünleri 1,4 Dioksan, Gluten, BPA & Fitalat, Paraben, SLS içermiyor.

Unnado’da indirimde bulabilirsiniz veya yenicarsim.com ve Joker’de var. Fiyatı yaklaşık 60 TL.

[quote color=”#999999″]Nerolinn Organik Güneş Yağı[/quote]

Bol miktarda A, B1, B2, C, E , K vitaminleri ve Linoleik asit (Omega 6), linolenik asit (Omega 3) içeriyor. Hiç bir kimyasal, katkı maddesi yok.

Yeri Levent’te.

[quote  color=”#999999″]Erbaviva Koruyucu Güneş Kremi[/quote]

Yine içeriğinde hiç bir kimyasal yok. Ürünü çıkaranlar kendi bebekleri için en temiz ve en güvenli içerikleri kullanma ihtiyacı ile geliştirmiş.

İnternet üzerinden satın alabilirsiniz. Fiyatı 74 TL civarında.

[quote color=”#999999″]Organicare Güneş Kremi[/quote]

2 yıldır bu ürünü kullanan bir annenin deneyimi; Koruması başarılı, kanserojen içermiyor, içerdiği bitkiler organik sertifikalı. Sürümü kolay ancak parfüm içermediği için öyle mis gibi bir kokusu yok. Ayrıca fiyatı diğer organik ürünlere göre çok çok uygun.

e-bebek.com da ve yetkili eczanelerde bulabilirsiniz. Fiyatı 40 TL civarında.

Ben şimdilik şapka + sebamed gidiyorum. Güneş yanığı olarak bi hasar görmedik. Kerem oldukça beyaz. Bakalım bu yazı atlatırsak sonrasında diğer ürünleri de bi deneyeceğim.

Deneyen, bilen veya farklı ürün varsa her zaman ki gibi yorumlarını seve seve bekleriz.

Bol güneşli, ama sağlıklı bir yaz olsun!

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

2 Responses

  1. gökçe

    Gecen sene oglum 1 yasındaydı, tatile gitmeden eczaneden danısarak bir krem aldık eczacının dedigine gore iki yasına kadar kimyasal urunleri kullanmamak gerekiyormus, mineral icerikli olanlar tercih edilmeliymiş. Yalnız aldıgımız mineralli krem fondoten gibi renkli ve kıvamlıydı cok zorlandık surerken.

    Cevapla
  2. Nilay

    Bu uzun uzun düşünmeler tartışmalar yaratabilecek bir konu bence. Her türlü güneş kreminin bende bile alerji yaptığını düşünürsek; alerjik Demir’e hangini kullanırım bilmiyorum. Örneğin Erbaviva ürünlerini çok övdükleri için kremini almıştım. Demir’in cildini kıpkırmızı yaptı şimdi ben el kremi olarak kullanıyorum. Güneş koruması olarak ben anane yöntemi uygulamaya karar verdim. Saat 10’a kadar güneş sonra ev saat 16.00 sonrası güneş, bu saatlerde de hiçbirşey kullanmamak ve sonrasında bol nemlendirmek. en azından 3 yaşına gelene kadar, bakalım ne kadar uygulayabileceğiz.

    Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.