18 ay üstü için yapboz var biliyor musunuz? Ben biraz daha erken inden almıştım. Ama gördüm ki tam 18 sonrası çok daha rahat kavrıyor ve yapabiliyor.

Tabi 1,5 yaşında bir bebek için yapboz 250 parçadan oluşmuyor, 2 parça sadece 🙂 Emre’de ilk yapbozumuz 24 parçaydı. Kerem beyimiz biraz daha hızlı başladı. Burada her iki parça birleşince bir yapboz bitmiş oluyor.

Ben Kerem’in hayvanlara olan ilgisinden dolayı hayvanlı kutusunu almıştım. İçinden at, inek, koyun, keçi, tavuk ve olmazsa olmaz domuzumuz çıktı. Bu sayede hem hayvanları tanıyor hem de iki parçayı eşleştirebiliyor.

Yapbozun bir de şöyle bir avantajı var. Çocuğu sakinleştiriyor bence. Yani en azından bir süre beraber oturup “hani neredeymiş atın kafası” gibi oyunlarla parçaları bulmasını sağlayıp sakin bir süreç geçirmesini sağlayabiliyorsunuz. Ki çocuk için bu huzurlu süreçler onun rahatlamasını sağlıyor.

Özellikle erkek annesi, içi kıpır kıpır olup sürekli boğuşmak isteyen minik canavarları olanlara tavsiyemdir. Yemeklerden sonra 1 doz kullanınız :=)

Sevgiyle…

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

Leave a Reply

Your email address will not be published.