Bilirsiniz bebekler herhangi bir şeye uzun süre odaklanamazlar. Çabucak sıkılır, başka bir şeyle ilgilenmek isterler. Kerem bebek kitaplar konusunda biraz farklı davranıyor. Onları açıp sayfaları çevirmesine eşlik ederseniz hele bir de resimdekileri seslendirirseniz değmeyin keyfine.

Bizim ufaklık kitapları bu kadar çok severken evde bi türlü kitaplarını onun istediği zaman ulaşabileceği bi yerde tutmayı başaramıyorduk.Yere bıraksam yardımcımız etrafı toparlarken mutlaka onları alıp bi güzel üst üste istifleyip dolabın üstüne kaldırıveriyordu. E bacak kadar çocuk nasıl alsın o kitapları da okusun.

Bi yandan da montessori diye yanan yakılan ben bebeğimin o çok sevdiği kitaplarına istediği zaman ulaşamamasına takık bir şekilde dolanıyordum. Sonrasında başladım neler yapabilirim demeye.

Önce pinterest ten başladım. Kitaplık için çözümler araştırdım. Veee işte tam bana göre yani bebişime göre olanı karşımdaydı.

Çok geçmedi bi iki hafta sonu İKEA da bulduk kendimizi. Aslında çerçeve rafı olarak satılan ende 3 parmak genişliğinde ucunda bir de bir parmak kadar çıkıntısı olan raflardan aldık. Biri abimize diğeri de ufaklığa olsun diye çiftledik.  Neden bunu seçtik derseniz bi kere enden dar, dolayısı ile dar alanlarda rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. İkincisi ise kitapları açık olarak dizdiğiniz için seçimleri oldukça özgür oluyor.

Enden az yer tuttuğu için oda dışında da hem de ortak alanda paylaşımları olsun diye antreye Kerem’in rahatça alabileceği yükseklikte eşim saolsun aldı eline su terazisini, her zaman olduğu gibi büyük bir titizlikle çaktı raflarımızı. Bize kalan onları güzelce süslemek oldu.

Şimdilerde 2 satır kitaplığımızın önüne hop diye çöküp 2 satır karıştırmadan geçmiyoruz. Değmeyin keyfimize!

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

One Response

  1. derya

    pratik bir çözüm olmuyaptınız ş, bende bu kiaplık mevzuna çözüm ararken gözüme çarptı yaptığınız kitaplık 🙂 güle güle okuyun ve kullanın

    Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.