Kerem’in 1 yaş kontrolünde sevgili Selçuk abimizin önerisi ile diş fırçası almamız gerekiyordu
Hangi diş fırçasını alsam diye bakınırken R.O.C.S. markası gözüme takıldı.

Neden R.O.C.S. bebek diş fırçası?
Fırça kılları pamuksu bir yumuşaklığa sahip ve geniş fırça sapı diş fırçası bebeğin ağız boşluğuna gereğinden fazla girmesini engelliyor.

Bu hafta sonu bebeklere özel diş macunu ile de birlikte satılan diş fırçamızı aldık. Bebeğin her şeyi özel ve güzel olduğu gibi minik fırçamız da pek bi güzel.
İlk dönemde diş fırçalamak için yapmanız gereken aslında diğer her konuda da olduğu gibi örnek olmak
Siz dişlerinizi fırçalarken bebeğinizin de sizi görmesini sağlayın. Ki ben ne zaman dişlerimi fırçalasam pıtı pıtı adımları ile miniğim banyonun kapısında dikiliveriyor.

Fırçası nasıl kullanırız diye önce kutusunu incelemeye çalıştım baktım yok öle olacak gibi değil. Direkt pratiğe geçtik. Bi kere çocuktaki gibi gel yavrum ben fırçalayayım diyince bebeğiniz a u vs diye ağzını açmadığı için olayı sizin yapmanız pek muhtemel değil. Bunu bebeğe öğretmek, diş fırçasını aslanda bi diş kaşıyıcı gibi kullanmasını sağlayarak alışkanlık oluşturmak gerek.

Doktorumuz bu dönemde diş macununa gerek yok demişti. Gerçekten de Kerem diş fırçasını eline ilk aldığında fark ettim ki zaten diş macunu kullanırsanız bunu tükürmesi de pek muhtemel değil. Yine de kullanmak isterim derseniz R.O.C.S. bebek için diş macunu da var.

Neden R.O.C.S. diş macunu?
Florid, allerjenler, suni renklendirici ve aşındırıcı içermiyor. Bebekler tarafından yutulabilir.

R.O.C.S.ürünleri 0-3 yaş bebekler için uygun. 3 yaşa kadar bu marka ile devam eder miyiz bilmiyorum ama yakın zamanda abimizinkiler gibi yok arabalıydı yok ışıklıydı ürün arayışına girebiliriz

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

Leave a Reply

Your email address will not be published.