Tatil güzel şey di mi? Bi de arada çıkan şu anne stresi olmasa.
Tatili tatil olarak yaşamak istiyorsanız biraz rahat olmak gerek. Sizin, eşinizin, küçüğünüzün öle her şeyini hep evdeki gibi hayal etmemek, evdeki gibi olsun diye de kendini yormamak gerek.

Ama işte bazı konular var ki onlarda acaba acaba diyemeden kendimi tutamıyorum. Ki bi örneğini, ev yoğurdu konusunu Esra bugün gruba sordu. 1 haftalık otel tatilinde miniğimize yoğurt olarak ne yedireceğiz diye?

Hımm. Aslında hem kolay hem de zor bir soru. Kolay çünkü babymix diye Sütaş’ın bebeğe özel hazır bir yoğurdu var. Ondan her güne 1 tane alır mini bara atar işi çözersin. Zor çünkü doktorumuz bu konuda beni içinde bağımlılık yapan katkı maddesi olduğundan dolayı uyarmıştı. Ve ben çok nadiren dışarıda isek ve 2 gün üst üste olmayacak şekilde kullanırsam kullanıyorum işte. E peki 1 haftalık tatilde her gün her gün babymix sonrası eve gelince büyük oğlum gibi “ev yoğurdu da ne hani bana hazır yoğurt” derse?

Dertler biter annede çareler bitmez diyerek annemin çay tiryakiliğinde yanında elektrikli ocak taşıdığını düşündüm bi an ve neden bunu yoğurt mayalamakta da kullanmayayım ki dedim. Evet neden olmasın. Bu yıl tatilimizi sanırım ilk defa 5 yıldız/tatil köyü konseptinden oldukça uzak küçükçe bir yerde yapma planlarındayız. Ocakta önce sütü ısıtır yoğurdumu mayalarım arkasından da bi demleme çay bile olur.

Tatilci annelere küçük çapta da olsa pratik anne önerimdir, gönül rahatlığı ile uygulayınız 😉

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

One Response

  1. Nilay

    ben artık yoğurt yapma olayını falan kaldırdım çünkü hangi yogurdu yapsam sonunda ben yiyorum. bizim zibidi bakkaldan aldığımız çömlek yoğurduna bayılıyor. bizimle masadayken biz ne yersek ona bayılıyor. sıkıysa özel hazırladığın bir yemeği yoğurdu yedirmeye çalış:) o yüzden ben ne yersem Demir’de artık onu yiyor 🙂

    Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.