Ufaklıklarımız için biz ebeveynler her şeylerini düşündüğümüz gibi eğitimlerini de düşünüyoruz haliyle. Bu aralar her iki oğlum için de yabancı dil konusunda neler yapabilirim araştırıp, uygulamaya da çalışıyorum.

Neler yapılabilir sizinle de paylaşayım.

Beynimizde doğuştan itibaren çalışan bir dil/ses hafızası var. Özellikle kulak dolgunluğu bakımından doğumdan itibaren İngilizce şarkılar dinlemesinde çok büyük faydalar oluyor. Bebekliğinden itibaren o dili duyan çocuk okula başladığında çok daha çabuk öğreniyor ve ilerleme kaydediyor.

Çocuklar küçükken dil öğrenmeye çok yatkınlar. Internet üzerinden oyunlar, şarkılar, filmler faydalı oluyor. Ben bir iki şarkı girmiştim siteye. Dinlemek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Eğitimde flash kartlar çok tavsiye ediliyor. Resimli kartlar, resmi gösterip İngilizcesini söylüyorsunuz. Emre kartlara çok ilgi duyuyor. Oyun içerisinde İngilizce çalışmış oluyoruz.

Arkadaşlarınız arasında İngilizce oyun grubu kurabilirsiniz.

Biz iPhone ve/veya iPad’den de yardım alıyoruz. Teknolojik aletler küçüklerin dikkatini bir hayli çektiği için buradaki oyun/uygulamalarla aslında aklınıza bile gelemeyecek türden çeşitli kelimeleri öğrenebilirsiniz.
Şimdiden iyi eğlenceler. Keyifli çalışmalar…

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

Leave a Reply

Your email address will not be published.