Lohusalık dönemimde tırım tırım “doğum sonrası kilo verme” “karın eritme” “mucize diyet” diye az search yapmadım. Eğer yoga ile ilgileniyorsanız Postnatal Yoga doğum kiloları içim birebir.

Nedir bu Postnatal Yoga?

Postnatal yoga, doğum sonrası annelerin duygusal ve bedensel toparlanmaları için özel bir yoga türü. Yoga nefesi ile bedeni sıkılaştırıp, organların küçülmelerine yardımcı olurken, annenin fiziksel olarak kuvvetlenmesini sağlıyor. Bebeği kaldırıp indirmekle başlayan bel, sırt ve bilek ağrılarının, emzirirken ortaya çıkan omuz ve sırt çökmesinin engellenmesi için yapılan uygulamaları içeriyor. Doğum sonrası vücudun hizalanması ve dengesi üzerinde yoğunlaşıyor; karın, kalça, bacak, kol, sırt ve pelvik tabanlı kasları güçlenmesine odaklanırken, uykusuzlukla gelen yorgunluk ve hormonlar sebebiyle oluşan duygusal gelgitlerin dengelenmesi için de yardımcı oluyor.

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

One Response

  1. Yasemin

    Doğum öncesinde de hamile yogası sınıfları hem diğer anne adaylarıyla tanışıp dertleşmek açısından, hem de son aylarda günlük hayatta ihmal etmeye meyilli olduğumuz esnemeleri devam ettirmek açısından çok faydalı oluyor.

    Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.