Efenim selamlar, sevgiler. Geçtiğimiz haftalarda 3. Bakıcısının da pat diye işi bırakması ile evet yeni adım bakıcı avcısı.

Bu konuda özel bir deneyimim var sanırım. Bakıcı nasıl bulunur, nasıl özenle davranılır, nasıl iyi beslenir de sonrasında kendi gözü oyulur konusunda aradığınız kişi benim.

Hayat, bu konuda bana hep aynı davrandı. Önce 9 sene yanımızda çalışan bakıcımız ikinci oğlum Kerem’e 8 aylık hamile iken bir akşam “yok ben artık yapamıyorum” diye gitti. Sonrasında 1 sene bizimle olan bakıcımız işe gelmesine 15dk kala “siz taşınıyorsunuz, kocam da artık beni göndermiyor” diyerek kayıplara karıştı. Ardından da son vakamız 8 aydır bizimle olan bakıcımız bir Cumartesi günü izne çıktı ve bir daha da haber alınamadı.

Sosyal medyada kim bilir neler yaptın da kadınları kaçırdın diyen dostlarıma buradan yanıtımdır, genelde aynı hatayı işledim, maaşlarını verdim ve ertesi günü gelmediler diyorum. Ha bunun bir çözümü var mıdır pek sanmıyorum. Malum aylık üzerine çalışıyorlar.

2. den hele ki 3. den sonra tek öğrendiğim kesinlikle bakıcı ile duygusal iletişim kurmayacaksın. Ki ben sevgi hastasıyımdır. Ama yapıyorum, bu sefer (4. işe başladı) daha da iyi yapacağım.

Şimdiye kadar hiç birini bırak çocukları arkadaşlarımla bile konuşurken “bakıcı” olarak sıfatlandırmadım. Hatta ikincisine “hanım” diye hitap etmişliğim de vardır. Siz böyle yapmayın. Bilin ki bu arkadaşlar sizin verdiğiniz paranın karşılığı olarak evinize, çocuklarınıza bakan maaşlı çalışanlarınız. Canlarınız değil, dostlarınız değil, hiç bi zaman da olmayacaklar. Ha evet hepsinin de bize çok emeği geçmiştir. Paralarının hakkını da sonuna kadar vermişlerdir. Ama ben/biz/çocuklarım böyle bir veda bile olmadan bırakıp gitmeleri kesinlikle hakketmedik.

Yalnız bu arada ciddi bir bakıcı iş görüşmesi ve bakıcı bulma konusunda uzmanlığım oldu. Son 2 vakada da ev halkı 1 gün bile yanlarında kadınsız kalmadı. Denemeye gelen, temizliğe gelen derken sürekli bi yardımcı vardı yanlarında. Yine de ortalık kaos tabi.

Nasıl yaptım da her defasında 1 haftada bakıcı buldum derseniz aynı anda 3 ajansla birden görüştüm, internetteki ilan sitelerine ilan verdim. Sitedeki okula annemleri göndererek bakıcılar ile konuşmalarını istedim tanıdıkları vs vardır diye. Yoksa öle hiç birinde saolasunlar çok dostum vardır ama hiç tanıdık birinden bi bakıcı adayı alamadım. Dostları bu arada çeneme vuran sinir harbimle yoğuruyordum. Malum sigara yok, içki yok. Stresten patlamak üzere ben sıyırmış bir şekilde çenebaz olmuştum. Etmediğim küfür kalmadı sanırım, sormayın ahlakım değişti bu dönemlerde. Çekenler bilir, bir anda bakıcısız kalmak çalışan bir anneye yapılacak en büyük zulümlerden biridir.

Bu sefer de buldum birini. Bakalım 2 hafta oldu henüz. Ne zaman bize tekme koyar Allah bilir. Şimdilik besleme dönemindeyiz.

Full hali ile yine bu dönemdeki çeneme vuran sıyırma eylemini gerçekleştiren bir yazı idi. Siz sevgili annelere özet geçmek gerekirse; bakıcı her yerden bulunur. Tanıdık olsun-olmasın, ajans bulsun-bulmasın, anne olsun-olmasın her insan gibi bakıcı da çiğ süt emmiştir ve diğer varlıklara fark atacak şekilde güveni olmayan türler içerisindedirler. Sizinle çalışan kişiye sizinle ölene dek yaşayacak diye bakmayın yeter. Gerisi kendinden geliyor zaten.

Sevgiler&hürmetler.

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

Leave a Reply

Your email address will not be published.