Acemi anne için herşey bi soru işareti olduğu gibi banyo da kendi kendine nasıl, ne zaman, nerede soruları ile dolu bir bulmaca. Teo’da banyo işini nasıl çözdük buyrun detayları ile aşağıda…

Ben Teo’yu her akşam yıkıyorum ama saçını her zaman ıslatmıyorum. İlk zamanlar başından su dökünce çok korkuyordu ve ağlıyordu. Benim de en büyük fobim ya sudan korkar ve her banyomuz bir işkence haline gelirse idi. Baktım olmayacak, bu işte bir yanlış var dedim ve araştırdım. Sağolsun evimizin yeğane ebesi Asude Ebe’nin uzman Tv’deki “bebekler nasıl yıkanmalı” videosunu izledim ve anladım ki sorun bende bebeğimde değil. Bebeği yıkarken başından aşağı su bocalamanın hiçte lüzumu yokmuş. Asude Ebe’nin yıkama şeklini öğrendim ve sorunumuz çözüldü.

Buyrun sizde izleyin:

http://www.uzmantv.com/yeni-dogan-bebekler-nasil-yikanmali 

Yıkama şekli sorunumuzu çözdükten sonra en doğal, bebeğimin cildine zarar vermeden nasıl yıkarım sorusuna geldi. Ve düşündüm bebeklerimiz tertemiz. Bizden 10 kat daha ince ve hassas derilerini çamaşır yıkar gibi bol köpüklü yıkamak niye?… Bir de oğluşumun cildi çok kuru ve denediğim birçok bebek şampuanı bu kuruluğu daha da artırdı. Bu yüzden hemen en doğal yöntemi araştırdım ve doktorumuzun da onayıyla her gün duru suyla banyo ve sadece haftada 1 şampuan yapmaya karar verdim. Hergün suyuna bir miktarda saf zeytinyağı ekledim. Öyle her günde saçını da ıslatmadan. Eğer ıslatırsam evet zeytinyağlı oluyor, çok da güzel oluyor pehlivanım. Yüzüne de aynı suyu sürüyorum. Cildi öpücüklerden çok yıpranıyor ve zeytinyağı bayağı besliyor, iyi geliyor. Dediğim gibi sadece haftada 1 defa şampuan yapıyorum. Şampuan sonrası tekrar bir durulama suyu yapıp yine zeytinyağı koyuyorum suya. Böylece aşırı kuruluk da olmuyor…Teo bugün 8 aylık ve biz bugüne kadar hep bu yöntemi kullandık, hatta artık banyo süremiz içine oyunlar, oyuncaklar da girince daha da bir uzadı.

Herkese keyifli banyolar…

About The Author

Leave a Reply

Your email address will not be published.