Ceren ile ilk tatilimiz için arabayla gidilecek yerlere baktık. Malum günlük yaşantımızda kullandığımız her şey gerekli gibi geliyordu, arabayı ağzına kadar doldursak anca yeterdi sanki.

Daha önce gittiğimiz bir yer olsa hayatımız daha kolay olur, diye düşündük. Gerçi bebekli hayatta bakış açısını bir parça değiştirmek gerekiyor, en basitinden otelde kaç basamak var ve bebek arabası ile yaşamak nasıl olur vb. 2 sene önceki Çeşme deneyimimizde memnun kaldığımız bir otel vardı, Ilıca’da Lemon Beach. Standart odaları bile kocamandı, rahatlıkla sığarız, diye düşündük. Üstelik odalarda kettle ve buzdolabı vardı, Ceren’in yiyeceklerini sağ salim saklarız, dedik. Lemon Beach yenilenmiş, isim değiştirmiş, Ceshme Plus olmuş.

Ceren’i denize sokmak gibi bir amacımız vardı nedense. O nedenle bir diğer nokta da tesisin kendi kumsalı olmasıydı. Tatile Haziran ayında çıkmak zorunda olduğumuz için denizin soğuk olup Ceren’in hoşuna gitmeme riskini göze alıp Çeşme’nin yolunu tuttuk.

Arabada yok yoktu, Bumbo, piknik örtüsü, u yastık ve daha neler neler… Evde Ceren’in kapkacağını yıkadığımız sünger, beyaz sabun ve kağıt havlu çok iş halletmemi sağladı. Ceren’in park yatağını da götürdük, yabancılık çekmesin, diye. Ama gerek kalmadı, odamızda Ceren’in kendi yatağının çok benzeri bir yatak vardı. Hatta Ceren de yatakları benzetmiş olacak ki, güzel güzel uyudu. Üstelik biz yatak istememiştik, otel 10 aylık bebeğimiz oldugunu aracı acentadan öğrenmiş, odaya yatak ile Hayat bebek suyu koymuş.

Sağ olsun, tüm personel her konuda çok yardımcıydı, hatta beklenmedik isteklerimiz karşısında bile. Ceren yoğurdundan olmasın, ben de aylardır uğraşıp sonunda doğala döndürdüğüm yoğurt mayamdan olmayayım, diye odada yoğurt yapmaya kalkıştım. Ama olmazsa diye B planım da hazır, babymixler çantada. Keşke Ceren babymix sevseydi, bu kadar uğraşmayacaktık ama işte…Mayayı bir ton yoldan buzlukta götürdüm ve odadaki buzdolabında bozulmadan sakladim. Evren marketten günlük süt aldı, otelin barında pişirtti. Elimde et ölçer ile uğraşırken Evren bu fırsatı kaçırmamış. Neyse, işlemi başarıyla tamamladık.

Keyifli bir tatildi. Ama bir o kadar da yorulduk. Annelerini ya da bakıcılarını tatile götüren arkadaşlarımızın bu davranışının altındaki nedeni böylece anlamış olduk. Yine de küçük bir aile olarak ilk tatilimizi kendi kendimize geçirdiğimiz için mutluyuz.

About The Author

2 Responses

  1. osman

    fener motel şile tavsiye edrim 2 çocuğumuda bebeklik zamanında oraya götürdüm deniz kumsal ağaçlık aradığımız her sey mevcuttu yemekleride bı harikaydı

    Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.