Bebek söz konusu olunca hemen bir hassasiyet sarıyor anneyi. 2 çocuk annesi ben, mümkün olduğunca rahatlığı seçenlerdenim. Ama annelikte titiz olanlara da imrenmiyor değilim. Bebeğin en ufak detayını bile itina ile düşünüp, ince ince dantel gibi ören anneler her zaman başımın tacıdır.

Bugünlerde grup içindeki konumuz biberonları nasıl temizleyelim oldu. Diğer annelerimizin de merak edeceği tatdan bir başlık. Kısaca toparlayıp sizinle paylaşmak istedim.

[quote  color=”#999999″]Gülay[/quote]

Emzik ve biberon emziklerini her kullanımdan sonra kaynatıyorum. Emzik için yanınızda taşıyabileceğiniz pille çalışan sterilizatör varmış hatta. Bir yazımda bahsetmiştim.
Biberon, tabak, kaşık vs her türlü yemek yemek için kullanacağı malzemelerini ise direkt bulaşık makinesinde yıkıyorum. Elde yıkama için hem içime sinmiyor hem de deterjanın tam durulanmadığını biliyorum.

[quote color=”#999999″]Esra[/quote]

Biz elde yıkıyoruz, normal beyaz sabunla.

[quote color=”#999999″]Meltem K[/quote]

Elde yıkanacaksa organik deterjan, makinede ise ilave durulama yapıyorum çamaşır makinesi gibi:) Parlatıcı gözüne de sirke koydum.

[quote color=”#999999″]Nilay[/quote]

Elde yıkandıktan sonra sterilizasyon makinasına koyuyorum.

[quote color=”#999999″]Meltem Ö[/quote]

Beyaz sabunla yıkıyorum.

[quote  color=”#999999″]Beyhan[/quote]

Elde beyaz sabunla. 6.aydan sonra sterilizasyonu bıraktım.

[quote align=”center” color=”#999999″]Yasemin[/quote]

En başından beri Arda’nın tüm mama malzemeleri bizim kendi deterjanlarımızla yıkanıyor. 6 ay civarı dezenfektasyon olayını bıraktığımdan beri de bulaşık makinesinde 50 derecede yıkanıyorlar. Bir de artık Ardanın/bizim olayı pek kalmadı, evdeysek normal kaşık-çatal kullanıyoruz. Çamaşırlarımızın da tamamını Omo Baby ile yıkıyoruz.

About The Author

3 erkek aşığı bir çatlak mühendis anne --> https://twitter.com/gulaytayfur

Leave a Reply

Your email address will not be published.